İADE İŞLEMLERİ & PARA İADESİ

Alıcının ürünü iade etmesi için ne kadar süresi vardır?

Alıcı, iade talebini ilettikten sonra 3 takvim günü içerisinde iade kargo bilgilerini ‘’BATRONENERJİ.com’’ Müşteri Temsilcisi ile paylaşmak ile yükümlüdür. Bu süre içerisinde iletilmeyen tüm iade talepleri geçersiz sayılır.

Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

 • Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.
 • Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz.
 • Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.
 • Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir.
 • Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz.

İade tipleri nedir?

 • Ürünü teslim almadan kargo görevlisine iade ettim.
  • Bu seçenekte iade talep formunu doldurmanız yeterlidir.
 • Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim.
  • Ürünü mağazaya geri gönderdiyseniz talep formunu doldurun. Kargo firmasından aldığınız takip numarasını talep formuna not olarak belirtebilirsiniz.
 • Henüz göndermedim, iade sürecini başlatmak istiyorum.
  • İade talep edip ürünü, anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Ücretsiz gönderim için talep oluşturduktan sonra çıkan iade kargo kodunu ürünle birlikte kargo firmasına teslim edin.

Ürünü iade ettim, kargo takip numarasını hatırlayamıyorum. Ne yapmalıyım?
Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda mağazanın sorgulama yapabilmesi için gerekir. İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade talep ederken ilgili alana girmeniz gerekir.

Misafir kullanıcıyım nasıl ürün iade edeceğim?
Alışverişten sonra size gönderilen e-postadaki Sipariş numaranız ile birlikte müşteri temsilcisine başvurmanız gereklidir.

Ürünün paketine zarar verdim, yine de iade yapabilir miyim?
Ürün paketinin zarar görmüş olması, ürünün iade edilmesini engellemektedir. Sarf malzeme kategorisinde yer alan ürünlerimiz için zarar görmüş paket ile iadenin gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

İade konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz, ne yapmam gerekir?
Alıcılar, satın aldıkları ürünlerle ilgili şikâyetlerini, ürünlerin tedarikçisi olan batronsatis.com üzerinden iletmek durumundadır. batronsatis.com, bu süreçte, sorunun çözülmesi için mümkün olan tüm desteği sağlayacaktır. Satılan ürüne ait sorumluluk bizzat mağazaya ait olacaktır. Buna rağmen sorunun çözülememesi halinde alıcılar, mağazalara karşı haklarını aramak için ürün bedeli 1.161,67 TL’ye kadar olan işlemlerle ilgili şikâyet ve itiraz konularında başvurularını, ürünü satın aldıkları veya ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne yapabilecektir. Ürün bedeli 1.161,67 TL’nin üzerinde olan işlemlerle ilgili şikâyet ve itiraz konularında başvurularını ise, ürünü satın aldıkları veya ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki Tüketici mahkemesine yapabilecektir. 01.08.2003 tarihli ve 25186 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin üçüncü fıkrasında, Büyükşehir statüsünde bulunan illerde faaliyet gösteren il hakem heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin alt parasal sınır 3.032,65 TL’dir.

İade talep ettim, nereden takip edebilirim?
İade süreci ile ilgili detaylar konusunda müşteri temsilcisinden bilgi akışı tarafınıza sağlanacaktır.

Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?
Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

SON GEZDİĞİNİZ ÜRÜNLER

SOHOME

$3.300,00$4.100,00 KDV Dahil
 • BATRON SOHOME Ev, Ofis, Tekne, Karavan, … gibi farklı alanlarda kullanılan akıllı enerji depolama sistemidir. Üç Zamanlı Enerji Tarifesi’ nin kullanıldığı mekanlarda SOHOME, şebekeden gelen enerjiyi uygun saatlerde depolar. Gün içerisinde enerji tarifesi yüksek saatlerde deposundaki enerjiyi kullanır.

 • Solar Panelden veya Rüzgâr Gülünden üretilen enerjiyi, inverteri sayesinde doğrudan kurulum yapıldığı alana verebilir. Üretim fazlasını depolar, Solar kapasitesine göre elektrik faturalarınızda %90’a yakın tasarruf imkânı sunar.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

$1.295,00 KDV Dahil
 • Batron Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, bireysel ve ticari kullanıma uygundur.

 • Trifaze (3P) 32A (22kW) Seviyesinde Hızlı Şarj imkânı sunar.

 • IEC 62196 Standartlarında 1 Adet Mod-3 Type-2 şarj prizi bulunur.

 • Aşırı Akım- Kısa Devre- 30mA Kaçak Akım Koruma Protokollerine sahiptir.

Akıllı Direk

$1.305,00 KDV Dahil
 • Akıllı Direk şebeke bağlantısına ihtiyaç duymayan, Solar Paneli sayesinde enerjisini üreten ve depolayan bir sistemdir.

 • 100W Solar Paneli ile gün içerisinde Batarya Paketini şarj eder. 30W Led armatürü bütün gece aydınlatma yapar.

 • Akıllı Direk üzerinde USB Kablo ve Type C Kablo çıkışları bulunur.
 • Üzerindeki tabladan NFC özellikli cihazlarınızı Kablosuz Şarj etme imkânı sunar.

CAYMA HAKKI

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince, alıcıların mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve herhangi bir cezai şart ödemeden satın aldıkları ürünleri iade etme hakları vardır.

Cayma hakkı nasıl kullanılır?

Alıcılar, cayma süresi (mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün) içinde ‘’batronsatis.com’’ firması ile iletişim kurarak iade işlemlerini başlatabilir. Cayma hakkını kullanmaları gerekir.
Mağaza, alıcının talebini aldıktan sonra 3 iş günü + 24 saat içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini ve varsa teslim masrafları dahil tüm ödemeleri alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

 • Alıcının, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:
 • Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
 • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (Blisteri açılmış tüm blisterli ürünler),
 • Son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
 • Sarf malzeme kategorisinde yer almakta olan tüm blisterli ve blistersiz pil, batarya ve aküler.

Cayma hakkı sürecinde iade kargo ücreti kime aittir?

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti batronsatis.com’ a aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Bununla birlikte, satış sözleşmesinde belirtilmiş olan ve şirketimizin anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini müşteri öder.

Ürüne zarar gelmesi durumunda alıcı, cayma hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?
Mevzuat gereği, cayma süresi (mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın almanın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün) içinde alıcı ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. Olağan dışı kullanımdan dolayı oluşacak bozulmalardan ise alıcı sorumlu olacaktır ve bu durumda ‘’BATRONENERJİ.com’’ iadeyi onaylamayabilir.

Ürünü kullansam dahi iade edebilir miyim?

Pil, Batarya ve Aküler dışındaki herhangi bir ürünün ambalajının açılması, denenmesi, mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması Cayma Hakkını ortadan kaldırmaz. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı Cayma Hakkını kullanamaz.

PARA İADESİ

Para iadesi ne zaman yapılır?

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması ortalama 1-7 iş günü gibi bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Para iadesi yerine başka ürün alabilir miyim?

Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkündür.

Ücret iadesi taksitle mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek ferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir.
Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.

Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Yine de sorularınız mı var? Sorun değil, bize canlı destek, telefon veya eposta yoluyla ulaşabilirsiniz.