ENERJİ DEPOLAMADA DEVRİM!

Lityum Titanyum Oksit Hücreler

Lityum Titanate Pillerin (LTO) Temel Avantajları

Lityum Titanate Oxide (lityum titanyum oksit) pil teknolojisinin avantajları önemlidir ve tüm LTO teknolojisi, tüm pil endüstrisi için oyunu baştan yazan bir unsurdur. LTO, ekonomik ve ekolojik yönü ile enerji depolama teknolojisine yeni bir boyut getiriyor.

Li2TiO3 Kimyası

BATRON Enerji olarak, yüksek hızlı şarj ve enerji depolama sistemlerinde Lityum Titanate Oxide (lityum titanyum oksit) teknolojisini uygulayarak batarya değişim probleminin önüne geçiyoruz. LTO teknolojisi geleceği şekillendirmeye şimdiden başladı. LTO batarya teknolojisinin temel faydalarını ve avantajlarını özetlemek gerekirse ;

Lityum Titanat Oksit (Lityum Titanyum Oksit) Batarya Teknolojisi

Temel olarak, LTO, Lityum İyon (li-ion) pil teknolojisine dayanan veya değiştirilen yeniden şarj edilebilir bir pildir. Li-Titanat Oksit (LTO), tipik Li-İyon bataryanın anotundaki grafitin yerini alır ve malzemeleri bir spinel 3D kristal yapısına dönüştürür. Nominal hücre voltajı 2.40V olan, diğer tip lityum pillerin kapasitesinin 10 katı olan bir yüksek akım boşaltma akımı serbest bırakır. Diğer lityum pillerin yaptığı gibi yüzeyinde karbon parçacıkları kullanmak yerine Lityum Titanate, Lityum Titanat nanokristallerden faydalanır.

Lityum Titanate Oxide Anotlarında Kullanılan Titanyum

Bu değişiklik ve lityum-titanat nanokristallerin dahil edilmesinin etkisi ve faydası, Li-iyon pillerin gram başına sadece 3 metre karesine karşılık, Lityum-Titanate pilinin anotunun yüzey alanının gram başına yaklaşık 100 metrekare olmasıdır. Lityum-titanat nanokristallerin genişletilmiş yüzey alanlarıyla elde edilen sonuç, elektronların anottan çok daha hızlı bir şekilde girip çıkabilmelerini sağlayarak pilin hızlı şarj edilmesini ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Lityum Titanate Pil

Lityum Titanate Pil Teknolojisinin Avantajları

Lityum Titanate (LTO) pillerin üretilmesinde yer alan yüksek teknolojili nanoteknolojinin temel bilimsel avantajları göz önüne alındığında, tüketiciye ve güvenilirliğe yönelik olumlu yönde gelişmeler görülür. Lityum Titanate pillerin faydaları, uzun kullanım ömründen gelişmiş güvenlik, düşük sıcaklık performansı ve enerji depolama çözümlerine kadar büyük bir potansiyele uzanır.

Başlıca avantajlara daha yakından bakalım:

1. Son derece Uzun Ömür

Yukarıda bahsettiğimiz gibi lityum titanat nanokristallerden ve artan yüzey alanlarından oluşan gelişmiş nanoteknoloji, özellikle bu pillerin ömrünü uzatmak için tasarlanmıştır. 30 kat daha büyük bir yüzey alanına sahip olan bu teknoloji, daha geleneksel olan alternatifi Li-Ion bataryadan önemli ölçüde daha hızlı şarj edebiliyor. Bir Lityum Titanat pilin döngü sayısı, normal bir lityum pilde sadece 2000’le karşılaştırıldığında 20.000’dir ve bu da enerji depolamaya devrim niteliğinde bir yaklaşım olduğunu göstermektedir.

LTO Pil Döngü Sayısı Ömrü
LTO yüksek hızlı şarj ve deşarj ömrü

Müşterilerimiz için bu, batarya gücünü sürdürmek için daha az elektrik ve enerjinin gerekli olduğu anlamına gelir. Bu piller, diğer şarj edilebilir piller için gereken 8 saatin aksine altı ila on dakika arasında güvenle şarj edilebilir.

Buna ek olarak, şarj verimliliği, yenilenebilir enerji alanında rekor bir gelişme olan% 98’in üzerinde bir paya sahiptir. Ayrıca, şarj döngüleri diğer enerji kaynaklarına kıyasla çok daha kısadır.-

2. Hızlı Pil Şarj ve Deşarj

Lityum Titanat Oksit (lityum titanyum oksit) piller (LTO), yüzeyinde normal karbon malzeme yerine lityum titanat nanokristal formunda nano teknoloji kullanan gelişmiş modifiye lityum-iyon pildir. Teknik prensibin avantajı, anotun, gram malzeme başına yaklaşık 100 metrekarelik bir yüzey alanına sahip olmasıdır – normal karbon materyali için gram başına 3 metrekare ile karşılaştırıldığında kesinlikle çok daha fazla öne çıkmaktadır.

LTO Hücre Düzenli Deşarj Oranları

Bu, elektronların anotlara daha hızlı girip çıkmalarını sağlar, böylece pilin çok hızlı bir şekilde şarj edilmesini ve boşaltılmasını mümkün kılar.

3. Gelişmiş Güvenlik

Lityum Titanat Oksit (lityum titanyum oksit) pillerin gelişmiş verimliliğine ve enerji tasarrufu sağlayan özelliklerine ek olarak, bu seçenek, alternatif seçeneklere kıyasla kullanıldığında yüksek güvenlik seviyesi ile bilinir. Bu teknolojinin düşük çalışma voltajı nedeniyle, tüketici ve çevre için önemli güvenlik avantajları vardır. Lityum Titanate piller tamamen karbon içermediğinden, ısıl kaçak veya ana ısınma olan aşırı ısınmadan kaçınırlar.

LTO Abuse Test Mechanical Crush

4. Düşük Sıcaklık Performansı

Lithium Titanate batarya kullanmanın bir başka avantajı, kullanılan nanoteknoloji nedeniyle, bu bataryaların diğer batarya teknolojilerine kıyasla çok daha düşük bir sıcaklık performansına sahip olmasıdır.

Bu düşük sıcaklık deşarj özellikleri nedeniyle, sadece -30 ° C’de tam kapasitesinin% 80’ini elde edebiliyor.

5. Enerji Depolama ile Entegrasyon

Son fakat en önemlisi, Lityum Titanat Oksit (lityum titanyum oksit), batarya enerji depolama ve şebeke gücü arasındaki boşluğu dolduruyor.

Yenilenebilir enerji seçeneklerinin artan önemi ile, Lityum Titanat Oksit (lityum titanyum oksit) pillerin olanakları, güneş ve rüzgar enerjisi, pil depolama ve şebeke arasında bir sinerji sağlıyor. Lityum titanat temelli enerji depolaması, diğer önceki alternatiflerden daha sürdürülebilir olan yenilenebilir bir enerji kaynağı yaratma konusunda büyük potansiyele sahip, güç sistemi stabilizasyonuna büyük katkı sağlama potansiyeline sahip.

Batron Enerji olarak yeni nesil batarya LTO teknolojisini, en verimli ve güvenli şekilde uygulamalarınızla buluşturuyoruz.